Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:41:19
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Elmélkedés-Nagy László: Ki viszi át a szerelmet

Lélekdalom, ha elapad,
ki ölel majd fák kérgén bút?
Ki vigasztal megfáradt fiút?
Vásznam mélyén, ha hegedülök,
vedlett lelkem fejfájára mond
fénysugárból ki fon koszorút?

Ki farag emlékműveket,
s ékíti - gyönyör-könyekkel;
repkény könyökében megbúvó
Csácsogó énekkel - falait?
Síró húr kádenciáját,
szerelem örök imáját,
reptolladba rejtve Csácsogó
a túlpartra átrepíted-e?
Hozzászólások
csellista - január 16 2013 12:59:18
Fenségesen gyönyörű az illusztráció! Szívből köszönöm! Szeretettel: Zsuzsa
vali75 - január 16 2013 13:02:07
Nagyon szívesen, kedves Zsuzsa! Gratulálok versedhez, nagyon tetszett!

Szeretettel: Vali. smileysmileysmiley
hzsike - január 16 2013 13:27:26
Kedves Zsuzsi!
Csodálattal olvastam gyönyörűséges versedet.Nagyon nagy élményt nyújtott, igazán felemelőt. Köszönet érte.(Nagy László az egyik nagy kedvencem, imádom az utánozhatatlan egyszerűsége miatt)
Nagy Szeretettel voltam Nálad most is. Zsikesmiley

Kedves figyelmedbe ajánlom 100Xszép:Lesz-e még elég kurázsim. c.versét, őt is ugyanez a téma ihlette.smiley
Zsolesz25 - január 16 2013 13:52:17
A szerelem az örök ima, a túlpartra repülhet-e? Én azt mondom, bajban lennénk, ha nem tenné meg. Mert a nagy szakadékot áthidalva, szárnyra kelve, lelhetjük meg mi is az olyan boldogságot, amit talán jobban (sokkal jobban) értékelünk majd, mint azt ami az ölünkbe pottyan.
Az én életem is útmutatás, valódi példázat lehet, azok a fiatalok előtt, fiatal felnőtt társaim előtt is, akiknek sok a barátjuk, de nem találják az igazit, a párjukat.
Olyan szép ez, magas hegyen át kell másznunk, vagy a mély szakadékon átrepülnünk. Az átjutás, az átmászás, (is) ,maga a boldogság, hogy sikerült. A Földet érés, maga a menny. A cél közel, de ne az egyenes úton menj el érte. A hegy megkerülhető...
http://www.youtube.com/watch?v=FgN7HkM1kGI
Zsoleszsmiley
csellista - január 17 2013 06:24:37
Drága Valcsikám!
Köszönöm szépen!
Szeretettel: Zsuzsa
csellista - január 17 2013 06:32:55
Drága Zsikém!

Köszönöm szép szavaid, mindig boldogság számomra. Én is nagyon szeretem Nagy László költészetét.Bár számomra e műfajjal idegen földre tévedtem, s csak próbálkozásnak szántam, s ezzel be is fejeztem, mégis örülök, ha túl nagy kudarcot nem vallottam. Olvastam 100xszép evokációját, nagyon szép, s talán közelebb is áll ehhez a műfajhoz, mint ez a vers, de ez csupán a gondolatiságát tükrözheti s nem evokáció csupán formailag. n még nem tudok tudatosan írni, csak "zsigerből". Köszönöm mindig velem lévő szerető figyelmedet és itt léted.
Szeretettel és tisztelettel: Zsuzsasmileysmileysmiley
csellista - január 17 2013 06:34:56
Drága Zsolesz!
Köszönöm, hogy ennyi figyelmet szenteltél versemnek, és annak külön, hogy gondolataidat ennek kapcsán megírtad. Nagy érték számomra. Szeretettel: Zsuzsasmiley
Torma Zsuzsanna - január 18 2013 13:13:10
Kedves Zsuzsa!

Nagyon tetszett a Te "evokáció-változatod" is! Gratulálok!

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmileysmiley
100szorszep - január 18 2013 14:06:20
Elragadó...
Mennyi változatot olvashattunk..
Egytől egyig sajátos stílusú!
Gratulálok szeretettel! kata
csellista - január 19 2013 06:25:00
Drága Zsuzsa!
Köszönöm szépen! szeretettel: zsuzsasmiley
csellista - január 19 2013 06:26:54
Drága Kata!
Köszönöm, hogy olvastál. Ebben a témában az a nagyon szép, hogy mindenkiben másként tükröződik egy vers, s azt próbálja a saját "stílusában" visszaadni. Köszönöm szép szavaid. Szeretettel: Zsuzsasmiley
kakukkmarci - január 19 2013 15:56:52
Borzalmas nehéz feladat az átirat, mert tudva tudjuk az eredetihez föl sem érhet. Érdemes mégis elkövetni mert a hangulatát visszaadja annak.Gratulálok.
marci
csellista - január 22 2013 19:10:52
Kedves Marci!
Nagyon szépen köszönöm megtisztelő látogatásod. Elnézésedet kérem, hogy megvárattalak válaszommal. Öröm számomra, ha a hangulatát el tudtam csípni az eredeti versnek, mert más szándékom nem is lehetett. Én még tipegő vagyok ahhoz, hogy "átírjam", inkább csak a saját nyelvezetemre fordítottam le. Köszönöm véleményedet!
Tisztelettel és szeretettel: Zsuzsa
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes