Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 01:02:07
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 4
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Éjfél elõtti percek


Egy cseppnyi mámor,
Átsejlik testem, a tüllruhámon,
Ajkamon leheletnyi rúzs,
Karod gyengéden magadhoz húz.

Nyelvemmel fényesítem ajkam,
Fülembe súgod halkan,
Szeretlek kedves.
Szavad kristály pohárként csenget

Dobhártyámon, és visszhangon
Pendült a szó, én is, örökké, nagyon.

Csak álmodom. A Himnusz;
Méltósága talpra húz,
Nézem fátyol mögül két szemed.
Szeretném, hogy észre vedd.

De két kezed a pezsgõsüveggel matat,
Szólsz: hozd a poharakat!
Egy durranásr; hmm, ez így szokás,
Hideg a pezsgõ... a csók sem más,

Mint pillanatnyi kellék, hisz itt az Újév....
Torkomon szorít, a pattanó buborék.
Hozzászólások
Maryam - január 25 2008 14:24:24
A pillanat szépségét ragadtad meg, és gyönyörûen fogalmaztad meg a versedben. Gratulálok!

Maryamsmileysmiley
Babian - január 25 2008 16:08:12
Tudod van akinek nem mondják azt, hogy hozd a poharat! A másik a Te visszatükrözõdésed! Ha Te szomorú vagy akkor Õ is az lesz. Nagyon sok múlik Rajtad!!! Lásd meg a jót és élj a szerint!
Sok sok szeretettel Anikó
szoszircsi - február 01 2008 00:02:44
Teljesen világosan érzem mi fáj ott legbelül..."hideg a pezsgõ...a csók sem más"..., a pezsgõ,mely a torkodat szorítja...-kérlek írd ki magadból ezt a fojtogató érzést,például ugy ahogy ezzel a gyönyörû verssel tetted-õszinte szívvel gratuláloksmileysmiley
Sancho - február 02 2008 08:19:07
Helló!
Én mást látok ebben, nem fájdalmat és hidegséget, Maryammal egyetértek. Hasonló pillanatok leírására szakosodtam smiley és ez a vers marica tetszik, ahogy van, talán kevesebb vesszõvel. smiley
Még olvasgatok tõled, nem menekülsz kritikám alól smiley
szoszircsi - február 02 2008 22:39:09
Sancho!szerintem több sor és szó is utal a szomorúságra: "csak álmodom...nézem fátyol mögül két szemed!!!...szeretném, hogy észre vedd...hideg a pezsgõ...a csók sem más...torkomon szorít...stbaz egésznek ugyan meg van az "ünnepi" hangulata,de nincs ,nem lelem a boldogságot ,sem a sorokban,sem a sorok között...lehet,hogy nincs is??üdvözöllek-szoszsmiley
marica - február 04 2008 08:13:32
Teljesen elbûvöltetek a hopzzászólásaitokkal.
El sem hiszitek milyen jólesik. hogy ennyiféle értelmet adtatok szerény versemnek.
Ki ki a sajét érzelmeire tudta értékelni.
Köszönöm kedves Maryam,
Babian amit irtál a pohár hozatalról az szerintem szituáció függvénye, de igaz, egy gondolatnyi idó alatt soksok inden lezajlik az emberben, talán még arra is képes miközben fürkészi a másik tekintetét, már indul is a poharakért, de ezt a másik észre sem veszi, csak mondja automatikusan.
Tudod nagyon kopletten összetett egy ilyen fontos pillanat.
Sankó kedves nagyon köszönöm,neked is, és szeretettel várom további észrevételedet,és kritikádat, nagyon fontos nekem.

Szosircsi drága!smiley Te Szószerint a vesémbe láttál a versemen keresztülsmileysmiley)
Rendessen meg is leptél, a magyarázatod, a képek felismerése tökéletes.

Nagyon jó, hogy ennyi mindent láttatok a versemben, most híztam, pedig rámférne egy jókora fogyássmileysmileysmiley
Szeretettel: Marika
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes