Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 11:14:22
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 17
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Barátnőm-elment...első karácsony nélküle. Férjének.


Elmentél pille könnyű szárnyon ,
elmúlt a kín a szörnyű fájdalom.

Küzdöttél s mi veled,
mert volt kikért kedvesem,
Fiad, lányod, párod, jó barátnőd, s kedves kis barátok.
Kik vittek életedbe sok kis boldogságot.

Nem adtad fel bátor voltál,
megnyertél száz csatát.
De tested háborút vesztett,
a sok gyötrelem után.
Minden elmúlt egy perc alatt ,
ami szép volt e nap alatt.

Úgy éreztem vége, nincs tovább,
mit ér nélküled a világ?
Sötét lett a fénylő nap,
kiszáradt a patak.
Nem zöldülnek már a fák,
elmúlt veled a világ.

Ám jött egy pillanat ,
s megéreztem lelked itt maradt.
S súgja ne add fel,
hiszen mondtam nem szabad.
Mert mit ér a sok küzdelem,
amit átéltél velem.

Én itt leszek, hogy te legyél ,
ne félj majd minden visszatér .
hiszen forog a mókuskerék.
Segítek ahogy te tetted ,
a sok keserves év alatt.

Most már pihenj meg kedvesem,
éld tovább az életed.
Tudom ez már nem ugyanaz,
de lelkem veled van nap,
mint nap s küld feléd sok csodát ,
mit magad sem hiszel el talán.

Nem búcsúzom még,
nem állsz készen reá.
De eljön az idő, mikor elengedsz ,
s én léphetek tovább .
S egy új világban várhatok reád.

Az első karácsony nélküled.

Elmentél még ma sem érhetem ,

elvitt a nyár, még most is fáj.

S jött a tél a zord hideg,

nem hozott mást csak ünnepet.

Csillogó fák, falak már semmit sem mondanak,

nélküled mit ér a világ, már az sem mondod mi fáj.

Oly sok fájdalom s bánat ért,

de Te küzdöttél az Életért!

Veled voltam, bár sokszor nem gondoltam,

egyszer minden véget ér.

Eszem tudta, mi vár ránk csak szívem nem hitte el csupán.

S eljött a pillanat elmúlt minden egy perc alatt.

Hol vagy most? Hol lehetsz? Remélem már nem fáj semmi sem.

Most értem csak mi a fájdalom, de késő Neked már el nem mondhatom.

Bocsásd meg ha fájt a szó, hiszen minden ember gyarló.

Most az első karácsony nélküled, most értem milyen üres .
Hozzászólások
kandracs roza - november 09 2013 17:14:01
Kedves Sándor...ez így történt..szemünk láttára...szomorú volt látni a szenvedésüket. S ezt hozta ki belőlem. Köszönöm,hogy elolvastad szomorú történetemet. Szeretettel Róza
Dellamama - november 09 2013 17:29:07
Fájdalmas emlékezésed bennem is feltépett gyógyuló félben lévő sebet.
Megérintő nagyon szép verset írtál, gratulálok: Maria
Csaba - november 09 2013 17:36:59
Kedves Róza,őszintén,kiöntötted a szíved bánatát,
a sok gyötrő fájdalmát ! A fellegekben járó boldogság
után,a sivár,hétköznapok egyszerűsége,napfény nélküli
Világ,mely nem segít,mert nem ért semmit sem ! A Kedves
már messze van,nem remélhető érkezése ! A közelgő nagy
ünnep várása egyedül,már lehangoló,hűvöset sugall...
Gratulálok szomorú,szívszorító szépségű versedhez ! Csaba .
kandracs roza - november 09 2013 17:47:27
Édes Marikám /Dellamama....bocsáss meg,de megkellet írnom...Köszönöm,hogy olvastál s írtál nekem Róza
kandracs roza - november 09 2013 17:50:25
Drága Csabám...Mi már annyira együtt érzünk...ez a barátság már lelki társi eset..Boldog vagyok ,hogy itt is velem vagy . Köszönöm értő-érző olvasásod ,írásod. Sokat jelent nekem . Tudod. Lexi/ Róza
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes