Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 06:36:23
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 5
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Lelencek

Mi jutott nekem?
Amputált gyökér…
S meleg anyai ölelés helyett?
Egy állami födél…

Kolonc vagyok
Saját sorsomon;
Egy születésekor eldobott
Felesleges rongy…

Munkalehetőség
Vagyok. Kenyér…
Egy diploma, egy hivatás.
Semmit nem ér…

Lábam lóbálom
Világunk szélén…
Ragasztós zacskóval számon
Nem egy élmény!

S mintája vagyok,
Miként ne éljetek!
A nullából nullába haladó
Bárgyún réveteg…

Kakukkfióka vagyok.
Egy idegenben hagyott
Lábatlan őgyelgő csődtömeg,
Ki nem kell senkinek!

Példamutatás tőlem?
Oszt mondd kinek?
Kit érdeklek? Hol van otthonom?
Sehol? Akkor minek?

Fizetett szeretet?
Hivatásos anya?
A közszolgálati hivatalnoknak,
Mondd: nincs elég baja?

Nekem úgy anyám ő,
Mint a nyitva hagyott tévé…
Azt is mindegy melyiket nézed,
Az állami anya is jön. És megy…

Kincset keresek…
Úgy hívják család!
Nem kívánok egyebet, csak egy
Anyát és egy apát!

Hétvégi együttléteket,
S gyengéd érintéseket…
A vasárnapi asztalunk körüli
Könnyed beszélgetéseket.

S helyette mit kapok?
Lelki sérült társaimtól:
A menza damaszt abroszánál
Durva ugratást…

A közös szobában éjjel,
Szégyenlősen a paplan alá bújva
Hallgatom a nappal még oly vad
Szobatársból feltörő zokogást…

Valami olyat kéne tenni,
Ami engem központba állít…
Ott az undok közértes a sarkon;
Ámbár: meglopok akárkit…

Nálam sosincs hiány
Az életemet kísértő ordító hiányból..,
Szökésből, menekülésből,
Majd esti őrszobákból…

Keresem magamat;
De elveszett a tükör…
Még életem startkockáján összetörték…
Miből táplálkozzak? Mondd miből?

Lelenc vagyok…
A társaim is mind lelencek.
Untalan önmagunkat és családunkat kereső,
Többségükben elveszett emberek…
Hozzászólások
gyongyszem555 - január 12 2014 19:59:09
Nagyon komoly társadalmi, szociológiai problémát feszeget a versed, illetve remek társadalomkritika. Megannyi kérdés, de vajon ki tudja igazából ezekre a válaszokat. A szülők? Nem igazán fognak (tudnak) rá válaszolni, hiszen az Ő döntésük volt az intézet. Az intézet? Nem igazán, hiszen nekik nem az a feladatuk (pedig lehetne), akkor tényleg, ki ad ezekre a kérdésekre megfelelő választ.

Szomorú sors az intézeti gyerekek sorsa, hiszen ők még "csak" gyerekek, nem tudják magukat megvédeni, kiszolgáltatott helyzetben vannak...

Szeretettel olvastalak és gratulálok!
Évismileysmileysmiley
Torma Zsuzsanna - január 13 2014 09:42:09
Kedves Horika!

Egyetértek Évike véleményével. Sajnos, ez a társadalmi probléma az idők folyamán nem nagyon látszik megoldódni, mert napjainkban is sok nő ugyan megszüli a gyermekét, de aztán magára hagyja, jobbik esetben felnevelődik valahogyan, rosszabb esetben az élete is veszélyben forog.
Sokszor nem értem, hogy ott, ahol van már 2 gyermek, miért nem maradhat életben egy harmadik is? Régen a legnagyobb szegénységben is vállaltak több gyermeket a családok. Nem szabadna ennyire önzőnek lenni!

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes