Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 04:45:18
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 18
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Múlt s jelen


Megszülettem, hogy éljek...
Ohh csodás gyermekévek!
Régi idõk gyertek vissza,
A gyermekkor oly tiszta.
Mikor még szép volt minden, s vidám,
Mikor még a bánat elkerülte orcám.
Amikor örültünk a fénynek, a napsütésnek,
...akkor még az esõt is élveztük, de tényleg.
Mikor még kék szemmel rózsaszínnek láttam a világot.
Mikor még göndör, szõke hajam a szélben játszott.
Akkor még álmokat szövögettem, s terveztem...
Akkor még igaz barátok voltak, kiket szerettem.
Régen mikor még hittem a szép mesékben,
Régen mikor még minden percben igazán éltem!

Most mikor már nem igazán élek minden percben,
Most mikor már nem hiszek a szép mesékben.
Ekkor már nem mind igaz barát, kiket annak vélek,
Ekkor már az álmok, s tervek helyett a mának élek.
Most mikor sima, szõkés hajam széltõl védem,
Most mikor szürke világot fürkész zöld szemem.
...ekkor még az esõ is elszomorít, végleg,
Mikor már a Nap sem kacagtat meg.
Mikor már szomorúság is él bennem,
Mikor már nem szép, s vidám minden!
A felnõttkor néha furcsaság,
Új idõk csupa komolyság.
Ohh furcsa felnõttévek,
Meghalok, hogy elõtte éljek...
Hozzászólások
denes - február 06 2008 09:19:19
Az ellentétek összevetése, jövõnk és múltunk örökös ütközése.Szépen végig vezetted.smiley
kormi37 - február 06 2008 11:16:00
Szép rímelése van a versednek.
smiley
"Vedd elõ magadból a gyermeki éned,
és akkor már jobb lesz a te kis életed.
Ha felnõtt vagy a komolyság a mérvadó,
De a gyermeki éned nem tûnik el,
Mert benned valós."

Ha nem haragszol vers részlettel válaszoltam.
Szeretettel:Kormi
Magdileona - február 06 2008 16:08:05
Ügyesen vezetted le a gyermekkor elõnyeit, majd összevetetted a felnõttkor sok hátrányával. És talán véletlen, de a vers formája, a csaknem kör alakúság is azt jelképezi számomra, hogy az emberi léthez ugyanúgy hozzátartozik a gyerek- és felnõtt kor egyaránt - rövid sorokon kezdõdik, majd egyre növekszik a sorhossz a felnõtt kort elérve - s a kör másik felében pedig csökkennek a sorhosszok, ahogy haladunk a korral... akár ha a nemlét felé. Tetszett!smiley
gondola - február 07 2008 17:12:33
Jó lett a versed, tetszett. Nagy igazságokat írtál le. Egy gyermek nem gondolkodik azon, ki a barát és ki nem, ki az ki becsapja és ki nem, stb. De felnõve is hordozzuk gyermeki énünket csak van aki az idõ múlásával többet veszít el önmagából s van, akinek többet sikerül megõriznie. Tetszik a befejezésed, mutatja a körforgást. smiley
BeYu - február 08 2008 20:28:34
Nem haragszom a vers részletért...sõt, nagyon is tetszik! =)
A vers kör alakja félig véletlen-félig tudatos!
Valójában tényleg szomorkás hangulatú, de azért próbáltam tükrözni azt, hogy nem minden rossz és szomorú most sem! Nem tudom mennyire sikerült, de a szándék bennem volt! smiley
White - február 09 2008 21:20:36
Gyermek éveinkben nem törödünk a villággal igy gondjaival sem,ám ahogy növünk egyre jobban belekeveredünk az élet szürke részébe .
Egyetértek az elõtem szoloval rerengeteg jellemzõt összeszedtél és remekül ki is használtad. Gratulálok.
Üdvözlettel:White
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes