Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 04:46:09
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 20
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Emlékeim gyémánt veretes kantár,



Hullám-bíbort fest szürke ködben
az utcalámpa fénye,
benne kopasz fák koronája dereng.
E kicsiny horizont,
korona a szürke háztetõk felett.
Nyirkos hajnal. Élettelen.
..lassan egy éve
testtelen léte él velem.
Magamba zártam fényét,
hangja dallamát,
belülrõl látom csillag mosolyát,
melegíti fáradt testemet,
mielõtt kigördülne,
felszárítja könnyemet.
Arcomon csak köd permetez,
Benne gyermekségem gyöngye
Szempillámon láncot ereszt.
Láncot, mely összeköt a végtelennel,
gondolatom Göncölszekerén
kerékkötõ bilincs,
s a múlt ló-patái bennem dobolnak,
zabláik aranykilincs.
Emlékeim: gyémánt veretes kantár,
elengedném, de nem lehet,
így tartom markomba szorítva,
kulcsa testével együtt elveszett.
Hozzászólások
denes - február 06 2008 09:17:01
Szépen megfogalmaztad marica.Emlék, mely mindig benned él majd.smiley
kormi37 - február 06 2008 11:09:15
Szép a versed és költõi. Csak ugyanazt tudom írni mint a felettem írok. Írj még ilyeneket olvassuk. Szeretettel:Kormismiley
laszlo1988 - február 06 2008 19:09:19
Maricasmiley
Az elején a szóismétlés megakaszott az olvasásban (bocsánat, ma ilyen kis kötekedõs kedvemben vagyok), ezért elõrõl kezdtem olvasni.De nem bántam meg.A képek melyekkel "emlékezel" nagyon lágyak-harag egy szál sem, sõt...Azok a lovak a Göncölszekér elé vannak bekötve?
Versed valóban szép, tetszik ahogyan elindulsz a kályhától úgymond és elérsz a szoba hátsó faláig.A levezetésen nagyon jó.Csupán gratulálni tudok eme sorokhoz.
laci
marica - február 06 2008 19:29:03
manuela kedves!
Nagyon jólesett a véleményed.igazán köszönm neked.
smiley marika
marica - február 06 2008 19:32:34
Jé! hova tünt Tibornak szóló köszönetm? Épp akkor dobott ki a gép.
Ismétléssmiley Köszönöm kedves Tibor!
Te egy remek ember vagy. Szinte minden vershez van egy-két szavad. DE jó, hogy ilyen gazdánk vansmiley
Barátsággal Marikasmileysmiley)
marica - február 06 2008 19:34:47
Kedves kormi! Nagyon jólesik a biztatásod. Jó hogy ilyen agilis vagy, sugárzó szenvedéllyelsmileysmiley)
Szeretettel: Marika
marica - február 06 2008 19:53:12
Lacikám!
Milyen igazad van a szóismétlést illetõen. Megengedsz egy kérdést?
Ha azt írom, hogy a Nyúl káposztalevél után nyúl mely ketrecébe nyúl! Itt , ugye érezhetõ a szójáték?

Versem elsõ négy sora egy játékos észrevétel a hajnali kép láttán.
majd átcsp a gondolat.bár pajkos a látvány, mégis szomorú nyírkos életteln, az élettelen gondolatra elindul a fájó érzés és igen a jovakat a gondalataim göncölszekerébe be fogva a fájó végtelen felé vágtázok. Tudod Édesanyám tavaly árilis 22.-én hajnalban halt meg. és nagyon sok helyzet adódik mi azt ajelenetet idézi amikor hajnali félnégykor még elköszönök tõle, és reggel negyednyolckor már félig kihülve, halva látom ágyában.
Kérlek olvasd el a Nem bucsúzom csak elköszönökc. versem, mely igy kezdõdik:
Észre sem vettem,
hogy felnõtté lettem,
A tavasz hajnal hüs bíborán.

Egyébként nagyonszépen köszönm értékes kritikádat. nagyon örülök, hogy a részletekre is figyelsz. ha tudsz esetleg megfelelõ helyettesítõ szót mely beillik a vers hangulatába és a ritmusába szivesen lecserélem.
Sok szeretettel: Marikasmiley)smiley
laszlo1988 - február 06 2008 22:37:15
Marica Kedves!

Tudom,hogy más jelentése van a szövegkörnyezetben az ugyanolyan alkú szónak...csak én vagyok ilyen hülye,hogy osztom az észt.Jobbat?Ugyan minek...jó ez így ahogyan van és kérlek bocsánat, lehet picit tapintatlan voltam, ennyire mélyen nem tudtam a háttérrõl..smiley
marica - február 07 2008 07:39:17
Lacikám!
Semmi gondsmileysmiley Így tanulunk egymástól. Jó ha észrevételezzük a valós vagy vélt hibákat és megbeszéljük, gondolkodásra késztetjük egymást. ha nem is az adott esetben de egy másik alkalommal felhasználjuk.
Osztogassad csak az észt mert azért publikálunk, hogy amit mi nem veszünk észre, mert saját magunkkal elfogultak vagyunk ókor-ókor, hogy az olvasó véleményét "meghallgassuk" és beépítsük azt önmagunkba, vagyis tanuljunk belõle.
Mert:
Minden elolvasott szó
Egy leírt gondolat
Mely a tudatra hat,
Adott idõben felszínre fakad,
Így vagy képes tenni
Nagy dolgokat.

Ez saját gondolatom, és egyben mondhatom, hogy az arc poétikám.
A tapintatról csak annyit: Nagyon is tapintatos voltálsmiley és csak máskor is szólj nyugodtan.
Tudod milyen felemelõ érzés, hogy a fiatalok elfogadják és figyelemmel kísérik egy idõsebb ember szárny próbálgatásait.
Sok idõs ember esik abba hibába, hogy azt hiszi: egy fiataltól nem lehet tanulni. Pedig azoktól lehet csak igazán. Száz szónak is egy a vége, nyugodtan szól mert szívesen veszemsmileysmiley
Szeretettel: marica mama
laszlo1988 - február 07 2008 10:28:35
Tetszik nekem az arcpojetika smiley Raktároztam és a mai nappal is tanultam ismét vmit, ha másért nem is érdemes mostanában fel kelnem, miatattok mindenképpen megéri smiley
marica - február 07 2008 11:50:48
Köszöm kedves Lacikám!
Torma Zsuzsanna - február 12 2008 10:52:28
Üdvözöllek, Marica!
Nagyon is egyetértek Veled. Bizony a bölcs ember már tudja, hogy nem csak az öregektõl lehet tanulni.
Torma Zsuzsanna
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes