Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 05:19:15
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 19
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
A halál országában járva

Mikor eljegyzett, s magával vitt a halál,
Az õ országában félve, feszengve állsz.
Nem látod az utat, nincs csillag, nem vezet
Kétségek gyötrönek, vajh most hol a helyed.

Szuroksötét ölel, nincs ki fogja kezed
Tested már nincs, csak emlékkép vezet
Egykor mily boldogság és öröm volt
Mert ott volt veled õ, s lágyan átkarolt.


Most itt állsz a sötétben, nincs visszaút
Kiáltanál! Gyere! De nem enged! Visszahúz!
Bõröd érzékeli hideg tekintetét
Ajkadon érzed hûvös lehelletét.

Elvitt magával, csak magának akar
Hiába futsz, utolér s fogva tart.
Érzed hogy gyenge vagy, megadod magad
Nyújtod felé kezed, s te tudod, hogy övé vagy.
Hozzászólások
marica - február 08 2008 06:57:58
Félelmetes! Brrrr!
Én az oda vezetõ utat látom ilyennek, és nincs egy ösvény ami levezetne róla. mikor a kezemet nyujtom az már szépolyan mint az eljegyzés és hamar kimondjuk a boldogító igent.
Kedve s%1! Remek vers, mert elindítjía a fantáziát, lehet rajta gondolkodni.
De Jha már ott jártál, Jó, hogy visszajöttél mind ezt elmondani nekünk.
Köszönet érte!
smiley Marika
kormi37 - február 08 2008 08:25:33
Jujj! Ne járj ilyen helyeken, találd meg az utadat!! A rossz felé nehúzz, csak a jó felé. Itt légy velünk, remélem itt vagy???
Köszi hogy olvashattam én is.

Szeretettel:Kormismiley
Babian - február 08 2008 09:12:07
Az ember panaszos sírással születik meg, ám a boldog öröm mosolyával kellene meghalnia. Ez egy Isteni aforizma. El kellene gondolkodni miért mondja nekünk ezt a "Nagy Mester"
Idézek egy másikat. Ne gondolkozz a halálról, ez csak az élet egy eseménye! Gondolkozz Istenrõl, aki minden élet mestere.
Sok könyvben olvastam olyan emberek nyilatkozatát akik meg tapasztalták a haláluk élményét. Sokan nem akartak visszajönni ide a Földre. De vissza kellett jönniük mert a feladatukat nem látták még el. Ezeket csak vigasztalás képpen írtam le Neked azért, hogy elûzzem a félelmedet. Szeretettel Babian
ladyinblack - február 08 2008 14:07:46
A halál az anyagba ragadt ember számára félelmetesnek tûnik, a lélek számára viszont feloldozást jelent, szabadulást.
"A születés a pusztulás kezdete; a pusztulás a születésé. Ami végzõdik, az kezdõdik; ami kezdõdik, annak egyszer vége is lesz."
Ezen érdemes elgondolkozni.
Mindenesetre tetszett a versed, szép formába öntötted smiley
kedves51 - február 08 2008 19:14:24
Köszönöm, a kedves hozzászólásotokat. Mindenkineksmiley
Megszeretném jegyezni, Hogy az élet útvesztõjében minden lehetséges.
Csak megnyugtatásként, írom, hogy egy vers készetetett ennek a versnek megírására, és köszönöm, jól vagyoksmiley
Van amikor olvasok egy verset, és akkor jönnek válaszként a gondolatok, amiket megosztok mindenkivel.
Persze ezek mind saját érzésekbõl fakadnak, talán ezért is érint ennyire érzékenyen és gyorsan tudok reagálni rásmiley
Valahol a leklem mélyén tényleg jártam "Halálországban" egykor.

De ez nem mostani történet.
És tényleg csak az ismeretlentõl félünk....mert nem tudjuk mi vár ránk...
Mégegyszer köszönöm mindenkinek.smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes