Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikAugusztus 03 2026 10:02:06
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 40
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Ne írd nekem...


Ne írd nekem, nagyon szeretsz,
ha arra nem vagy képes,
ne írd, soha el nem feledsz,
hisz' életed is véges...

Ne írd, hogyha nem érzed azt
hogy közben remeg szíved,
érzelmekből szőtt fényed add,
máskülönben meg minek?

Ez a legszebb magyar szavunk,
ne játszadozzál véle,
érzelmekből épül falunk,
legalábbis úgy kéne...

Ne mondd azt, hogy úgy szeretlek,
ha hideg, üres szavak,
nem csordul a könnyed egy se,
s közben magad maradsz...

Ne hazudd, ha nem úgy érzed
hogy meghalnál a vágytól,
amíg élek mindig féltesz,
ne hazudd, ha csak játszol.

Ne mondj inkább soha semmit,
ha nem érzed, hogy úgy van
egyszer csak az ember nem hisz,
és becsaptad a múltad...

Múltaddal a jelenedet,
ezzel a jövőképed,
érzelmeid nem lelheted,
hisz' nem voltak, csak képzet.





Hozzászólások
Radmila - február 25 2015 09:25:46
Drága Évikém!

Milyen szépen korholod a hazug szavakat mondót. Nem lázongsz, csak fejére olvasod hibáit, míg a végén megadod annak következményét.

Szeretettel ölellek: Mara
gyongyszem555 - február 25 2015 09:50:25
Drága Marám!

Elgondolkodtam a virtuális világon. Ez adta az ötletet, hogy megverseljem ezt a mondanivalót. Olyan sokszor leírjuk privát üzeneteinkben - legalábbis én, magamból indulok ki - egy baráti kapcsolat kialakulásánál ahol totál jó a nexus, tényleg baráti és szeretetteljes(nek) hisszük - azt a szót, hogy SZERETLEK. Én legalábbis nagyon sokszor leírom, ha tényleg úgy érzem. Ha nem érzem úgy, akkor csak kedvellek vagy szimpatikus vagy, óriási a különbség. De amikor nem azt érzi az ember, ne írja le! Csak azért ne írja le, mert netán a képernyőn meg tudja jeleníteni, vagy a füzetben, vagy mert jól hangzik, érzelemnek pedig a szikrája sem bujkál mögötte. Lehet, hogy azért írtam le ilyen "szépen korholva", mert fikció. Bár, ha valós lenne, akkor sem tudnám könyörtelenül, szenvtelenül, durván a fejére olvasni a hibáit.

Köszönöm szépen, hogy olvastál, mindig nagyon örülök Neked mindenhol. Puszi. Szeretettel ölellek: Évismiley
Zsuzska77 - február 25 2015 15:05:43
Kedves ÉvI! Elgondolkodtató és bölcs soraidhoz szeretettel gratulálok: Zsuzsi smiley
gyongyszem555 - február 25 2015 15:11:18
Köszönöm szépen kedves Zsuzsika, hogy olvastál, köszi méltató szavaidat.

Szeretettel: Évismiley
Dellamama - február 25 2015 15:14:26
A szeretettel de még a szóval se lehet játszadozni. Ne mondd, ne írd, ne hazudd soha, csak ha őszintén érzed.
Évikém!
Gratulálok nagyon tetszik a versed.smileysmileysmiley
Ölellek: Maria
pircsi47 - február 25 2015 15:18:07
BARÁTNŐM!
CSODÁLATOS VERSEDHEZ GRATULÁLOK!
SZÓRÓL-SZÓRA ÉN IS ELMONDHATNÁM A HŰTLENNEK!
MOST MÁR MINEK, AMIKOR NEM ÉRZEK SEMMIT SEM!
PUSZILLAK, SOK ILYEN SZÉPET ÍRJ MÉG!
SZERETETTEL: PIRCSIsmiley
gyongyszem555 - február 25 2015 16:13:49
Marikám!

Lehet, hogy én nagyon érzékeny lelkivilágú vagyok, és tényleg ha azt írom - vagy mondom valakinek, legyen az barát, ismerős, kolléga, bárki kívülálló (nem családtag) - valakinek, hogy szeretlek én azt úgy is érzem. Mert hiányzik ha nincs, együtt érzek vele ha szenved, együtt nevetek vele ha vidám, az életem részévé válik és tele vagyok érzelmekkel. És bízom benne. De ha ezt a bizalmat valaki eljátszaná azok közül akiket én szeretek, az rettenetes törés lenne az életemben. Na és én mindig magamból indulok ki. Ha én leírom, hogy szeretlek és neked is ez a válaszod, akkor én azt feltétel nélkül elhiszem. És azt hiszem, hogy sokan itt követik el a hibát - önhibájukon kívül természetesen -, hogy hisznek annak az embernek, akiben majd később csalódni fognak...de ezt nem lehet kiszűrni.

Köszönöm szépen, hogy olvastál, örülök, hogy tetszett a versem.
Baráti ölelésem: Évismiley
gyongyszem555 - február 25 2015 16:33:17
Drága Barátnőm!

Köszönöm kedves szavaidat és a biztatást, hogy írjak még "sok ilyen szépet". Sokat gondolkodtam azon a négy év alatt - mióta intenzíven írok -, hogy én az igazi költészet (költők) nyomába sem érek, mert én nem tudok meseszép képeket festeni a természetről, nincs elég tudásom ahhoz, hogy akadémiai székfoglalót írjak. Nagyon sok szép vers születik pedig ezekben a témákban is. Én ahhoz kevés vagyok. Én azt nagyon jól tudom, hogy mire vagyok képes. Én írok az emberi érzelmekről, lelkivilágukról, bizonyos szituációkban. Na és a szerelemről talán néha giccsesen. Írok az emberek nyomorúságos hangulatáról fikcióként empatikus képességeim segítségével. Írok az emberek mindennapjairól, érzelmeiről, ez az én világom. Én nem akarok senkit - nem is tudok - túlszárnyalni, nem akarok senkihez hasonlítani, utánozni meg pláne nem. Tudom, hogy nem írok rosszul, de a legjobban sem. Én ezzel maximálisan tisztában vagyok és ismerem az értékeimet. Az emberi érzelmek közvetítése az én világom, ez áll a szívemhez, lelkemhez legközelebb. És én úgy gondolom, hogy mindenki arról írjon, amit úgy érez, hogy teljes mértékben abban a témában tud kiteljesedni.

Köszönöm szépen biztató szavaidat, eddig úgy érzem, hogy megfeleltem a magamnak állított követelményeknek. Ezt jelzik nekem immár négy éve a kommentek.

Hogy "elmondhatnád-e szóró szóra a hűtlennek", nyilván ezt Te érzed, és eddigi írásaid alapján én is így gondolom.

Szeretettel ölellek és puszi. Évismileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. augusztus 03. hétfő,
Hermina napja van.
Holnap Domonkos napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
03/08/2026 06:38
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
02/08/2026 10:20
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
31/07/2026 07:37
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
30/07/2026 07:44
Üdsvözlök mindenkit!
KiberFeri
29/07/2026 08:01
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
28/07/2026 10:28
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
27/07/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/07/2026 07:39
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
25/07/2026 15:37
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
24/07/2026 16:33
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
22/07/2026 14:56
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
21/07/2026 07:47
Üdsvözlök mindenkit!
KiberFeri
20/07/2026 08:06
Üdvözlök mindenkit!
GreVita
20/07/2026 03:34
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
19/07/2026 09:27
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes