Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 09:36:53
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 6
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Vizsla kutyám emlékékére /Molly élt: 1996-2002 /


Pár hetes, apró barna kutyus voltál, amikor hozzám kerültél,
Így lett új gazdid, otthonod, társad s ennek úgy örültél.
Teltek boldog éveid, közben annyit tanultál,
Szülted ebeid, róluk szépen gondoskodtál.
Hat év múlva mégis az égiekhez mentél,
Remélem útközben egy percig sem szenvedtél.

A sok közös, erdei séta ma már csak szép emlék,
Kedves tekinteteddel, s hogy szót fogadtál, együtt lennék.
Ha csaholtál is néha, sohasem volt hangos,
Szóltam rád akkor, de Pongó volt zajos.
Együtt énekeltetek a kennelben sokszor,
Mosolyogtunk rajta mindig, most már nem szól.

Az örök vadászmezõn légy boldogabb és szabad,
Csinálj olyan dolgokat, amit idelenn nem volt szabad.
Emléked, akár csak egy emberét, megõrizzük tisztelettel,
Szívünkben élsz tovább, nagy szeretettel.
Hozzászólások
laszlo1988 - február 22 2008 10:48:55
smiley Nagyon szép. Mennyivel szerethetõbb egy drága négylábú, mint saját emebertársaink sokszor. Gyönyörûen emlékeztél meg leleked egy darabjáról.
tisztelettel:laci
Torma Zsuzsanna - február 22 2008 10:55:16
Gyönyörû vers kutyusodra emlékezve.
Egyetértek Lászlóval, hogy sokszor a négylábúak mennyivel szerethetõbbek! A mi Buksi kutyusunk 2006 december 6-án ment el, és sohasem fogom elfelejteni. Most egy Nikó nevû kutyusunk van, és sokszor az õ szemében Buksi szemeit látom!
Üdvözöllek: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
szoszircsi - február 22 2008 13:28:49
Kedves Sanchó...gyönyörû verset írtál az ember leghûségesebb és legalázatosabb barátjáról...nagyon köszönöm neked...érzéseidet teljesen át tudtam élni,mert én -mi is nemrég veszítettünk el egy társat...egyszer,még úgy 6-8 évvel ezelõtt a kapunkban ülve találtunk egy kutyust..éhesen,csontsoványan,szemében bizakodó szeretettel...nem volt kérdés...kiválasztott bennünket...csak úgy, megérzésbõl....és az sem volt kérdés...hogy akarjuk-e õt... 8 évig tette széppé az életünket...sajnos õ is az égi mezökrõl néz már csak ránk...most is van kettõ,egy foxi- maga a megtestesült fegyelem...míg a másik,egy kis gézengúz tacsi--cerka a neve---õbenne pedig az szerethetõ,hogy rendkívül önfejû és ragaszkodó...el sem tudnám képzelni az életünket ezeknélkül a jóságos lelkek nélkül....emberibbé válunk azzal,hogy errõl is olvashatunk...szeretettel-szoszismileysmiley
Sancho - február 22 2008 13:41:31
Köszönöm hogy olvastatok. Aki nem szereti az állatokat az számomra nem ember. Bár sok kutyust megkötve látok sétáim során egy hosszú lánccal a házak kertjében, sem tarom ideális házõrzõnek, csak jelzõnek. Bizony, sokszor megértõbbek, mint bárki embernek fia. Az is igaz, hogy ki, milyen helyen nõtt fel, milyen nevelést kapott és ezeket miként tudja a saját maga hasznára fordítani. smiley
Magdileona - február 22 2008 14:00:43
Kedves Sancho, nagyon kedves számomra a versed. Én is nagy állatbarát vagyok, mindig volt kutyám és cicám, a panelben már "csak" két cicám - de vannak családbeli kutyusok, akiket rendszeresen látok és szeretgetek... Én is azt tartom, hogy sokszor egy állatbarát sokkal többet jelenthet számomra, mint akár több ember is, pláne ellenségek közül...
Szépen búcsúztál a kutyustól...smiley
zsuzsu - február 22 2008 17:18:58
Azt olvastam valahol, hogy az ember, és egy nép jelleme abban is megmutatkozik, ahogy bánik, ahogy gondol az öregekre és az állatokra. Aki ilyen szépen tud írni a szeretett kutyusról az csak jó ember lehet. Szeretettel: zsuszu
marica - február 22 2008 19:21:50
nagyon megható!
Szép emlék vers. A kutya és a cica szinte hozzátatozik õsidõk ota az emberhez. Nekünk cicánk vansmiley
Gratulákok Marica
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes