Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 10:18:39
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 16
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Kertem rózsafája


Kertem rózsafája

Kertem rózsafája Te vagy édes párom
S annak két hajtása kettõ szép leányom.
Õk viszik majd tovább a mi álmainkat,
s vállukra veszik a mi gondjainkat.
Kertem rózsafája, s két erõs hajtása
Hajladozik a szél lágy fuvallatára,
Õrködöm, hogy vihar sose tépje bokrát,
Semmi ne tépázza annak ékes csokrát.
Két szép rózsaszálam, kettõ szép leányom
Minden óhajtástok valósággá váljon,
S hogyha egykor ti is rózsafára vágytok,
Jól válasszátok meg saját rózsafátok.

Torma Zsuzsanna 2008. február vége
Hozzászólások
Babian - február 25 2008 08:49:26
Nagyon szép intelem! Szeretettel Babian
denes - február 25 2008 09:00:38
Reméljük jól fogják megválasztani. Szép volt a vers.smiley
Torma Zsuzsanna - február 25 2008 09:13:42
Kedveseim!
Köszönöm hozzászólásaitokat!
Üdv: Torma Zsuzsanna
smileysmiley
Magdileona - február 25 2008 09:31:03
Ez remek, kedves Zsuzsanna, és milyen igaz! Gratulálok szeretettel: Magdi
nagyeci - február 25 2008 11:30:37
Ez a féltõ, óvó, soha meg nem szûnõ anyai érzés bensõnkbõl árad.Mi már csak ilyenek vagyunk!Az igazi,szeretõ édesanyák!
kormi37 - február 25 2008 12:24:11
Szép és igaz versed nagyon tetszik. A többiekkel egyetértek. Gratula. Szeretettel:Kormismiley
mullerildiko - február 25 2008 12:40:14
Kedves Zsuzsa! A szívembõl szóltál, bár nekem két fiam van, de azt hiszem egyformán aggodunk értük.Szép a vers. Szeretettel üdvözöl: Ildismileysmiley
marica - február 25 2008 15:52:21
Drága T Zsuzsi!
csodálattal olvastam a versedetsmiley Nagyon szép hasonlattal mutattad be a családoda és az azt összekötõ érzésvilágot. Jóérzés ilyeneket olvasnismiley
Te kais Kertészsmileysmiley
Szeretettel marica
laszlo1988 - február 25 2008 16:01:27
"Ha én rózsabimbú lehetnék, rám szállnának a lepkék" smiley -Bocsánat de rögtön ez ugrott be-talán nem véletlen.
Nagyon tetszik ez a párhuzam és felépítés. A szavak mögötti tartalmat pedig nem hiszem,hogy magyarázni kellene smiley
zsuzsu - február 25 2008 19:23:59
Szia Zsuzsa!
Ahogy olvastam a versedet, ritmusában, és az elsõ két sorában valamiféle régi szép népies dalforma jutott az eszembe. Nagyon tetszik a rózsahajtás-hasonlat. Minden sorában benne van a féltõ, szeretõ anyai érzésed és intelmed. Igazán tetszik. Szeretettel: zsuzsu
Maryam - február 25 2008 22:37:59
Csatlakozom az elõttem szólokhoz, nagyon szép, érzelmes verset írtál.

Maryamsmileysmiley
gondola - február 26 2008 17:26:33
Jó ilyen szép sorokat olvasni. Kívánom a választás is jól sikerüljön!smiley
gubacsi - február 29 2008 21:13:32
Nagyon szép verset írtál, igazán profi munka !!! Gratulálok!!!smileysmileysmiley
bZsanna - április 17 2008 15:10:12
Szia Zsuzsanna! Nagyon szép ez a vers, s úgy általában nagyon tetszenek a verseid. Csodálatos hasonlatokkal élsz. Zsuzsikám van bennünk valami közös: Téged is megihlet a rózsa, rózsafa, ezért szeretettel ajánlom neked a MONET-RÓZSA-CSOKOR-VÉR c. veresemet,üdvözlettl: bZsanna
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes