Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 10:38:06
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 4
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Bûn

A gát ledõlt.
Valami elveszett...
Az ösztön uralkodik
Önmagunk felett.
A sarokban csak
remegve szûköl,
nyüszít
a lelkiismeret.
Hozzászólások
szoszircsi - február 26 2008 07:40:26
[b]Cookie- az elsõ két sor ellentéte már sejtet...a markáns kijelentés az ösztönrõl már mutat és végül az "ítélet" megkoronázza a vers mondanivalóját...nagyon-nagyon titokzatos- mégis egyértelmû...ösztöneink a részünk...nem kell róluk ítélkezni... nem kell még egy újabb ok,hogy vádoljuk-bántsuk magunkat...szeretettel-sz.smileysmiley

/...ha felmászol a csúcsra...elveszíted a völgyet, ha a völgyben maradsz a csúcs vész el...nincs mit tenni... el kell fogadni.../[/b]
reitinger jolan - február 26 2008 08:25:19
" Ecce Homo: Gyanúba fogjuk a Tökéletest és megmagyarázgatjuk az Elfogathatatlant."
Örülök, hogy itt voltál, gyere gyakrabban.
Üdv.J.
genezisz - február 26 2008 10:09:18
Hi!
Ideje volt hogy megmozdits a b.......t smiley.
Lefagytál mint egy ó ibm, miért?
Nálam is van ugy hogy látszólag üres a fejem ?!- a doktor szerint
némi vizen kivül nincs semmi benne - aztán ott a vers a papiron.
Versedhez gratulálok!
barátsággal:smileyg .
Babian - február 26 2008 10:48:31
Kedves Cookie ! Örülök, hogy vagy! Nagyon sokat üzennek soraid!!!Így kezdödik az a keskeny út melyen elindulva a helyes irányba tartunk! Sokszor jutottál az eszembe. Igértem Neked egy szöveget majd elküldöm! Idõ hiányba szenvedek. Puszi Anikó
Crysty - február 26 2008 11:51:00
De jó is lenne átélni..smiley
cookie001 - február 26 2008 14:27:31
Kedves Ircsi!
Bár nem tudsz róla,de Te lettél a "közvetítõm".
Egyszerûen hihetetlen számomra,hogy érzek valamit,és Te szavakba öntöd.Köszönet érte!smiley
cookie001 - február 26 2008 14:29:27
Én is igazán örülök,hogy figyelsz rám, kedves Joli.Megtisztelsz vele.smiley
cookie001 - február 26 2008 14:31:56
Kedves Barátom!
Most már szedegetem magam összefele,ígérem!smiley
cookie001 - február 26 2008 14:35:06
Anikó!
Megható a kedvességed,köszönöm!smiley
cookie001 - február 26 2008 14:37:27
Crysty,komolyan így gondolod?smileysmileysmiley
zsuzsu - február 26 2008 17:19:06
A versed címe bûn. Nincs ebben semmi bûn. Van amikor az ösztöneink szava a meghatározó. Sokszor bebizonyosodik, hogy jól tettük, hogy hallgattunk rá. Máskor a józan ész dominál, netán az érzelmeink. Szerintem nem szabad egyiket sem hagyni eluralkodni magunkon, és akkor minden rendben lesz. Ezek, emberi mivoltunkból adódnak. Nem kell hogy nyüszítsen a lelkiismeret, hidd el. Szeretettel: zsuzsu
ancica1 - február 26 2008 17:22:50
Nem tudjuk mindíg szorosan tartani a gyeplõt az ösztöneink felett,
ilyenkor "szûköl","nyüszít"a lelkiismeret.Nagyon jól megfogalmaztad.
Ez pocsék érzés!Tapasztalatból tudom.Szeretettel:Anci
szoszircsi - február 26 2008 17:33:31
[b]Cookie...ha bármiben segítségedre lehetek...megtisztelsz..[/b].i.smileysmiley
nagyeci - február 26 2008 22:16:02
Az ész és az érzelem lehetnek jóbarátok,és akkor nincs lelkiismeret-furdalás.
cookie001 - február 27 2008 10:54:15
Zsuzsu,Ancica,Nagyeci!
Köszönöm a gondolataitokat!smiley

Kedves Ircsi!
Az a szép benne,hogy szólnom sem kell,magától történik.smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes