Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 10:38:56
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 3
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Elsõ szerelmem! Arcomhoz festem ráncaid.


Arcomhoz festem ráncaid.


Emléked: porcelán szelence.
Masnival átkötve.
Ó ti hosszúévek!
Hányszor széttörtétek,

S én minden alkalommal
Féltve ragasztottam,
Színes masnival
Szorosan átfogtam.

Min fatörzsben évgyûrûk;
Nõtt, évek- szõtte gyolcsa.
Így óvtam magamnak a képet,
A bennem élõ fényed,
A köd ki ne oltsa.

S a technika
Rálépett a masnira,
Ahogy futott.
A masni kioldódott,
S egy sima arcú kép,
Mely kopott fekete fehér,
Megzavart.

Mert a Viz tükrébe néztem,
Láttam tükörképem:
Az idõ mennyire
Mélyre véste a múltat!

Most arcomhoz festem ráncaid,
Mert a fakó kép hamis
A mának!
Amint festek, látlak:

Ívelt szemöldököd felett
Gond véste redõidet,
A homlokod mögül egy gondolat,
Szemedbe fénylõ csillagokat
Gyújt.

S ahogy figyellek, színesedik a kép!
Arcod már nem pelyhes,
Borostásan szép.
Szemednek emlékfesték
Ad, zöldes színt.

Hajad õszbe vegyülõ barna,
Ily csodás az évek hamva?!
Élénkpiros szádon mosoly,
Apró ráncközzé hajol.

(A valóban, milyen vagy vajon?)

S fantáziámból nem futja többre,
Az én mosolyom is görbe
Szomorkásan lefele biggyed,
És én magamhoz festettelek épp!

(Na., nem mintha én is borostás lennék!)
Hozzászólások
Sancho - február 26 2008 09:36:02
Szia marica!
Lenyûgözõ ez is, de Árpád népe...
Kétszer olvastam el eme versed, majd harmadszor. ( s ahogy feljebb gördítettem az oldalt, a tetejére, láttam meg a vers címét, pedig azt is elolvastam, lehet marha mohón akartam inni soraid )
Szóval, amikor elolvastam a címét, na akkor vágott mellbe az egész, és nagyon tetszett az az érzés.
"A homlokod mögül egy gondolat," mese szép.
"Ily csodás az évek hamva?!" szinte süt, oly eleven.
Beletrafáltál megint marica mama, Grt. smiley
laszlo1988 - február 26 2008 09:59:13
Ez "ütött"-mint mindegyik írásod.
ölelelés Marica mama smiley
-azt a borostát meg nem értem smiley
Torma Zsuzsanna - február 26 2008 10:43:19
Marica, nagyon szép ez a versed is. Csodás fantáziával áldott meg az élet!
Üdv: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
cookie001 - február 26 2008 14:17:41
Szép emlékek...,de azért ,hogy ne legyen túl...
a végén egy kis humorbonbon.
Gratulálok!smiley
PlasticPuppet - február 26 2008 16:29:46
Nagyon szép, megkapó. Az utolsó zárójeles sor pedig csattanó, remek a humoros zárás! smiley
szoszircsi - február 27 2008 00:38:54
[b]Maricám... Te az élet minden pillanatát,minden percét és bánatát oly lággyá tudod érlelni sziveddel,hogy teljesen elvarázsolsz...sok-sok gyönyörûséget olvastam már tõled...lelked száz és ezer rezdülését...de Te, itt,ebben a versben korod bölcsességével és szíved fiatalságával szinte újjá születtél...nem emelek ki egy sort sem...mind-mind maga a csoda...ölellek[/b]-i.smileysmiley
kormi37 - február 27 2008 10:03:24
Marica nagyon szép a versed, lágysága, érzése, nagyon szép. Gratulálok Tetszik. smileySzeretettel:Kormi
ancica1 - február 27 2008 11:03:35
Nekem is nagyon tetszett ez a versed is ,Marica!Minden egyes sora,
meg persze a végén a csattanó!Szeretettel:Anci
marica - február 27 2008 11:07:41
Igazán öröm volt olvasni a véleményeiteket! ngyon jólesett mindenkié.
Bocsánat, hogy nem kölön-külön........
Manon drága köszönömés igazad van:9
Sankó nagyon kedves vagysmiley az utósó mondatoddal különösensmiley
Cookie.......Puppet.... Kel a humor, mert különben nem oldódunk, Nagyon jólesett Hogy megjegyeztétel
Dráa Szircsikém!smiley Azt mondja a közmondás: Ha az ember 18 éves korár nem szép, 30-ra nem okos, 40-re nem gazdag, 60-r0 nem bõlcs, akkor mi a fenének élt?????smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley pusza:marica mama
Lackókám! látom Te még pelyhes vagy,Mi sem tudtuk annó milyen is a borostássmileysmileysmiley
Szeretettel:Marica mama
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 100% [1 szavazat]
Nagyon jó Nagyon jó 0% [Nincs értékelve]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes