Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 13:09:03
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 7
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Tinta

Néha odaképzelem magam
Száguldó fémkeretek elé
Útburkolati jelek kereszttüzébe, ahol
Épp a véletlen szõ altató hálót
Odaképzelem magam
A sínekre, összekapcsolom a vaspárt,
Ahogy megállok, és a zakatolás velem halad
A dobbanások egyre forróbbak, egyre füstösebbek
Odaképzelem magam
Gõzölgõ roncsok alatt lévõ üszkösödõ testek közé.
Mély nyugalom, lassú és nemesen elemésztõ.

Jó volna érezni

izmok mozdulatlanságában rejlõ csöndet
Megállt vér kék, higgadt hûvösét
Kamrák néma kongását
Pupillák örök merengését a szemhéjak érhálózatában
Kiszökött levegõ varázsos hiányát
Elszürkülést
Bomlás méltóságteljes és kimért folyamatát.
A világot többé nem
És magamat sem...
Eggyé válni a felszívódott tintacsíkkal.

2007 03 14
Hozzászólások
marica - március 04 2008 06:51:26
Kedves Puppet! Nagyon különös smileysmileysmileyúton jutottál el a felszívódott tinta csíkig. De ez az út nagyon sok feszültséget és fájdalmat smileysmileysmileyrejteget az út két oldalán.
gratulálok!
Szeretettel: marica
mullerildiko - március 04 2008 07:14:26
Kedves Anita! Csak azt tudom kérdezni MIÉRT? A vers átütõ, fájdalmas: Ildismiley
genezisz - március 04 2008 08:09:24
Ezt soha nem fogom megérteni!
Csitri létedre elvágysz oda ahonnan ugyan van visszatéréssmileye
mivel ismeretlen: nem biztos hogy jobb, szebb, élhetõbb, mint a mai életed .-Akkor menj ha hívnak.!
gensmiley.
Torma Zsuzsanna - március 04 2008 08:36:05
Kérlek, kedves PlasticPuppet!
Ne akard még megtudni, milyen az "eggyé válni a felszívódott tintacsíkkal!"
Úgy szeretném, ha több élniakarást tükröznének a verseid.
Hiszen tudjuk, egyszer mind elmegyünk, de addig még.....
Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Torma Zsuzsanna - március 04 2008 08:36:52
Kérlek, kedves PlasticPuppet!
Ne akard még megtudni, milyen az "eggyé válni a felszívódott tintacsíkkal!" Látod, még Genezis sem érti!
Úgy szeretném, ha több élniakarást tükröznének a verseid.
Hiszen tudjuk, egyszer mind elmegyünk, de addig még.....
Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
szoszircsi - március 04 2008 10:15:03
[b]...P.P....én értelek...izgalom....megérinteni egy érzést...de csak úgy érintõlegesen...mint a gyermek amikor megnézi forró-e a forró...aztán elmenekülni rohanva mellõle...olyan mint amikor csak próbálunk átlépni egy határt...de csak a képzeletünknek engedjük...mert lehet,hogy halálos...minden vonz...szerintem pont ezektõl félsz...ezek ráznak meg...de ezek égetnek is meg...
megpróbálsz azonosulni a félelmekkel...hogy aztán kitépd magadból...vehess egy nagy-nagy levegõt...és azt tudd mondani...na ez sem velem történt meg....félelmetes a beleélõképességed....õrületesen tetszett...hiszen ezt a "játékot" magam is játszottam sokszor...és talán még most is.[/b]..smileysmileysmiley
cookie001 - március 04 2008 10:26:10
Gyerekek! Ez a fantázia!
Az én perverzióm a zuhanás,nem lell aggódni,a vesben lüktet az élniakarás!smiley
PlasticPuppet - március 04 2008 14:50:35
Mindenkiben ott lappang a halálösztön is az élniakarás mellett, hol ez, hol az kerekedik felül... Nekem aznap (majdnem egy éve) az elõbbi jött. Ircsi, cookie, anath3ma: köszönöm, hogy válaszoltatok helyettem is. smiley
sziszifusz - március 04 2008 22:09:32
CSak most értem ide, Ez BORZALMAS! Imádom ezt az érzést!!!
Persze csak a papíron. Holnap, az a tintacsík újból egybekelhet veled, és ujjabb csoda dolgokat írhatsz. smileysmileysmiley
Nagylabu_Vereb - március 04 2008 23:53:54
Írtam hasonlót én is, a halál milyenségét érezni vágyó, kiváncsiskodót... persze közel sem lett ilen jó, mint a tiéd smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes