Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 14:35:29
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 3
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Veled és nélküled!


Gyönyörködöm kibontott hajadban,
fújja a szél, amit én kavartam.
Édes kis arcod bánatosan néz,
könnyes szemedbe sorsunk belevész.

Belevész a szürkés rózsaszínbe,
az elmosódó ajtó, -ami nincs!
A végtelenben homályzó kilincs,
s a szívünk, mint kártya, kiterítve.

Meztelenül állunk egymás elõtt,
titkos fátyolruhánk messze szökött.
Érte futok, -iassan felemelem...

-De nézd! A szél kirántja kezembõl,
sebet hasítva, sivítva bömböl:
Értetek jöttem! Nevem, - Szerelem!

Elült a vihar, -(a tiltott gyümölcs)
fogom kezemben, levetett ruhám.
A józan idõ, az észérvû bölcs,
nem tudja már többé, feladni rám.

Kisüt a nap, a fény simogatja
a lepusztult héjú vén tûzfalat,..
Ott sütkérezek, s fázom alatta,
felidézem hát kibontott hajad.

Görnyedve szorítom varázsodat,
szemed sugarából szövök vad álmokat!
-Semmim sincs már, az ábrándon kívül,

mely szerelmem szomját eloltaná!
Az akváriumban, halszívem kihûl,
és lesûlyed lassan a kövek alá...
Hozzászólások
Abnorm - március 09 2008 10:38:27
Üdv! nagyon jó képeket használszsmiley nagyon tetszett a vers, de néhol mintha kihagytad volna a rímeket...---> 5. vsz.
gondola - március 09 2008 13:10:35
A pillanat varázsa, s a kijózanodás. Nagyon jó lett, az utolsó soraid hasonlata különösen tetszik. smiley
szoszircsi - március 09 2008 18:13:15
[b]...kedves Szisz...itt nem a tenger kékjébe szállt le szíved.../smiley/..de az akvárium sem alkalmas arra,hogy reménytelenségünk vigaszra leljen...ám annyi-annyi gyönyörû érzés szakadt fel benned ebben a csodálatos versben...hogy reménykeden...szíved lassan megtalálja a békét...már csak azért is,hogy átadhasd egy újabb léleknek...aki egészen biztos boldogságra lel melletted...a vers gyönyörû...talán a legszebb amit eddig olvastam...de biztos vagyok benne...tartogatsz még számtalan ragyogást a tarsolyodban...szeretettel...[/b]szísmileysmiley
sziszifusz - március 09 2008 18:33:57
Drága Szircsí ! GYerekkorom óta írok verseket, sok évnyi kihagyásokkal. Nem kronológiailag küldöm be õket. Ez a vers pl1982.ben íródot. Régi sebek, de most is fájnak.
Kösz a hozzászólást, azt hittem nem jössz!
sziszifusz - március 09 2008 18:39:33
Kedves Ica, Gondola, És te kis szurka Abnorm. Köszönöm az építõ kritikát! Ez a vers egy majdnem bûnbeesésrõl szól, a barátság és szerelem közötti rést feszegeti.smileysmileysmiley
kormi37 - március 09 2008 20:16:34
Nagyon tetszik a versed. Szép de fájdalmas ahogy látom neked. Gyógyúljon be a seb ami annyira fáj neked. Grat. Szeretettel:Kormismiley
szoszircsi - március 09 2008 21:26:34
[b]...Szisz...én ahol jól érzem magam...oda rendszeresen betérek...így vagyok Veled is...smiley
...fogok a leveledre válaszolni...adj egy kis idõt...még összeszedem magam...smiley [/b]szí.
nagyeci - március 10 2008 00:27:08
Formailag két szonett egymásutánja/de csak ránézésre/,mert a jambusi sorok is kritérium lenne.De szerintem a tartalomra figyeltél,én sem tennék másképp./nem vagyunk egy Shakespeare/
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes