Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 15:24:14
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 5
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
A regélõ akác

Ha beszélni tudna gyermekkorom csodafája,
Ezer titkot suttogna, minden egyes ága.
Nem telt úgy nap, hogy ne csüngjünk rajta,
Engedte szelíden, nem volt egy szúrós fajta.
Másztunk rá, szinte az égig, a csúcsára,
Hogy onnan nézzünk bele a nagyvilágba.

Dús lombjába bújva, ültünk, s mosolyogtunk,
Olykor bizony, - mint az alma - potyogtunk.
Télen hópihék, tavasszal fehér virágok lepték,
Döngicsélõ méhek bennük, kedvüket lelték.
Most is nagy, mint akkor, királyi koronával,
Nem csüng már rajta senki, viseli méltósággal.
Hozzászólások
madi69 - március 11 2008 10:25:46
Rég jártam erre!
Örülök, hogy a kedves verseddel nyithattam!
Benned soha nem csalódik az ember, Kedves Sancho!
Üdv.: Madi smileysmiley
Torma Zsuzsanna - március 11 2008 10:48:26
Kedves Sancho!
Nagyon szép a visszaemlékezés a gyermekkori akácfára.
Mivel már nagyon öreg lehet, örül is nem nem csüngenek rajta gyerekek. Jelképesen is lehet értelmezni ezt a "mesélõ" akácot, az öreg szülõhöz tudnám hasonlítani, akit már elhagytak gyermekei, nem csüngenek rajta, hiányzanak neki ugyan, de méltósággal viseli.
Üdv.: Torma Zsuzsanna
kormi37 - március 11 2008 11:23:50
Nagyon szép gyermekkorod volt látom, ez szép emlékezés volt róla. Nagyon szépen fogalmazod versed. Grat, Szeretettel:Kormismiley
szoszircsi - március 11 2008 14:20:44
[b]...Drága Sancho...többször írtam már...és most is csak megerõsíteni tudom,hogy imádom az érzésvilágod...Te azok kozé tartozol...akik a legszebb érzéseket tudod bennem felidéztetni...és számomra ez a legnagyobb kincs...köszönöm Neked!!!
szeretettel[/b] szí.smileysmiley
zsuzsu - március 11 2008 15:22:33
Szia !
Úgy látszik mindenkinek van egy ilyen csodafája. Nekem is volt egy hatalmas diófám. Ahogy olvastam a versedet, visszaidézódtek bennem a hajdani emlékek. Hangulatos irás volt. Szeretettel: zsuzsu
Magdileona - március 11 2008 19:14:56
Nekem is egybõl a saját diófánk jutott eszembe, melynek ágai közt félnapokra tanyát vertünk... Kedves, hangulatos vers, s a szép gyerekkorra mindig nagyon jólesik visszaemlékezni.
Szeretettel: Magdi
nagyeci - március 12 2008 00:58:10
Nosztalgiázunk Veled együtt,hisz akkor hozzánk tartoztak ezek a fák.A mai gyerekek már alig tudnak fára mászni.
Kamaszkorunkból emlékeztek az akáclevelekre/szeret-nem szeret/?
Köszi a témát!
Sancho - március 12 2008 07:04:01
Köszönöm, hogy együtt zizegünk. Igen, fára mászni mindenki tudott akkor, még a lányok is. Kis novellám is szól errõl a fáról, sõt még õ is írt egyet.
De sajnos, ma már tényleg csak emlék marad, mert tavaly végzett vele a vihar. Szinte tövestõl csavarta ki a vihar életét, összetört, szétszakadt, kegyetlenül halt meg. Tegnap fejeztem be ebbéli versemet, alkalom adtán felteszem. smiley
Lehet emberek kicsit szentimentális vagyok, de úgy gondolom, hogy ha van valami fontos az ember életében, az sokat jelent és érzelmi világára kihat.
Sancho smiley
marica - március 12 2008 19:22:30
Drága Sancho!
Lassan újra élem gyermekkorom verseiden keresztül: Remek érzékkel tudod a gyermekkor szépségit megverselni.-Igazi tiszta és csodálatos gyermeklelked van.
Szeretettel: marica mama.
Köszönöm szépen itt is a tegnaopi versemhez írt soraidat.
Szerettel: marica
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes