Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 16:23:54
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Új barátomnak!

Ki vagy Te Drága idegen!?
Csónakod a félhold,
evezõd-tollad,
melynek tintája
szárnyakat fest ladikod alá.
Hajtóanyagod a szeretet,
és hozzám betérve,
belesuhansz lágyan fülembe.
Játszol egy kicsit,
felforgatod a rendet,
gyémánttõröddel belevésed magad
mindennapjaimba.
Kerek ablakodat
rányitottad a szobámra,
és a lehellet szellõtõl,
titkos függönyöm átlibbent
párkányodra.
Ki vagy TE Édes idegen?
Ki hold szárnyán jöttél,
ki bemerészkedtél vágyaimba!
Hagyom, hogy sodorjon
költészeted,
mint bõvízû folyam
a kidöntött fatörzset.
Nem kapálódzom!
elengedem magam,
-ahogy kérted...
Hozzászólások
marica - március 14 2008 06:19:22
Ó drága szistifusz!
Ez a vers ma biztos a toppon lesz nagyo.nagyon jól sikerült,
csodálatos képek, varázslatos hangulat.
Remek hasonlatok, megszemélyesítések!!!!!
Ezért érdemes volt ma felébrednismileysmiley
SZircsikém ma jobb ha szék helyett csonakba ül a gép elé, mert tengert fog sírni magakörésmileysmiley
Sziszi fusz ! gyönyörû verset írtál. Erre mondanám igazi lélek-gavallérsmileysmileysmiley

Szeretettel: marica mama
Köszönöm, hogy olvashattam.
szoszircsi - március 14 2008 08:01:35
[b]Drága Sziszu....most egyenlõre csak annyit....istenem...majd visszajövök és bõvebben kifejtem... [/b] szí.smileysmiley
marica - március 14 2008 08:15:39
Drága Sziszik!
Ti Elbûvõltetek!smileysmiley.....és ez nekem hatalmas élmény volt, Spanyol szinpadot varázsoltatok elémsmiley.) rajta egy csodálatos flaningó táncot láttam. A barátság olykor felül múlja a szerelmet. Szeretettel: marica mama
zsuzsu - március 14 2008 08:21:46
Szia!
Szivet melengetõ gyönyörûség ez a vers. Nincs olyan sora ami ne tetszene. A hangulata, a képi megjelenitése csodás. Nálam number one! Szeretettel: zsuzsu
Torma Zsuzsanna - március 14 2008 08:39:49
Kedves Sziszifusz!
Gyönyörû a versed. "...hagyom, hogy sodorjon költészeted..."
Vajon ki lehet õ, kinek jötte számodra íly felemelõ!
A sok közül csak oly valaki lehet, ki ír hozzád is hasonló verseket!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
visitor - március 14 2008 09:32:20
Sziszifusz!
Ápold és õrizd ezt az új barátságot! Aki ilyen sorokat vált ki belõled, nagyszerû emberke lehet! Símogasd szíved, lelked melegével, elméd virágaival, gyöngyeivel kedveskedj neki...
kormi37 - március 14 2008 10:33:44
Nagyon tetszik a versed, írj még. Gyönyörû képeket festesz a versedbe ami nagyon jó. Grat. Szeretettel:Kormi
nagyeci - március 14 2008 12:15:06
Van egy sejtésem...mint a lélekbúvárnak...

Csodálatos vers!
reitinger jolan - március 14 2008 16:14:24
Hát egy ilyen csónakba én is elüldögélnéksmiley
Üdv.J.
sziszifusz - március 14 2008 17:14:12
Mindenkinek köszönöm azt a katarzist, amit a napkorong mai napján engem ért. Szeretlek benneteket, és még nem fogom fel igazán mi történt. Azt hittem ez egy vacak, nem is vers, de ahogy mondogatom, már nekem is tetszik!smiley
szoszircsi - március 14 2008 17:23:48
[b]Drága " Új Barátom "!!!...úgy tûnik...itt estefele lévén...hogy az érdeklõdõk hada olvasott, és aki úgy gondolta ...véleményezett...
....számomra teljesen világos, hogy a megfogadott tanácsom....miszerint csak nyugodtan engedd el magad....most meghozta gyümölcsét...és az már csak a hab a tortán számomra...hogy én ilyen végtelen lenyûgözõ-õszinte....csupalélek verset tudhatok a magaménak...

...büszkén mondhatom most Neked...hogy nagyon-nagy boldogság egy olyan ember barátsága számomra...mint amilyen TE vagy....köszönöm hálával...
...és már csak remélni merem...hogy nem egy " kidöntött fatörzs " leszel vonzásomtól...smileysmileysmiley tengernyi szeretet feléd...új barátod...[/b]szí.smileysmiley
szoszircsi - március 14 2008 17:48:06
.[b]...Szisz...remélem számodra is evidencia...hogy törlöm a szótáramból....a majdnem -barát fogalmát...smileysmiley[/b] szí.
sziszifusz - március 14 2008 21:11:57
Kedves gyémánttõrû ...szosz...! Hogy vártam ezeket a sorokat! Megpróbálom megbecsülni barátsággal nyújtott kezedet.
Ne értékeld le holmi habbá azt a tényt, hogy a tied. Tudod, mindeden belsõmet beleadtam. Sosem írtam még így szabadon, és hogy ilyen jó lett, az a te varázsod következménye.
Nem leszek fatörzs, hanem "oszlop", ami megtartani készül, a tengernyi szeretetet.
Félre ne érts: Imádlak mindenért amit kapok tõled!
Csókol teljes gõzzel, teljesen barátod: Sziszifusz
cookie001 - március 15 2008 23:15:19
Szinte már magasztos...
Gratulálok!smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 67% [2 szavazat]
Nagyon jó Nagyon jó 33% [1 szavazat]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes