Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 16:57:04
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 17
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Barbara


Tizennyolc esztendõs, zabolátlan fruska,
tömény realitás, -kusza álmok között.
Ilyennek látom gyönyörû lányom, durva
pokrócként tündökölve, mindenek fölött.

Hullámos haja, -mint a tenger habja,
elfedi a mélyben virító kincseket.
Fullánkos szava, -mintha szúrni akarna,
lerázza magáról a vélt bilincseket.

Ha gyöngyhalász lennék, leúsznék a mélybe,
a pompás korallokhoz a tengerfenékre.
Ott bámulnám õket, ameddig csak lehet.

Amíg ez a megfejthetetlen óceán,
ez a kissé makrancos, drága leány,
titkai vizébõl ki nem küld engemet!
Hozzászólások
denes - március 15 2008 04:32:51
Ez a kor olyan kor. Más világ, más élet, de a te véred!smiley
sziszifusz - március 15 2008 06:12:35
Az utolsó elõtti sorba hiba csúszott, bocs. minden sor 12 szótag. Helyesen így van: ez a kissé makrancos, drága jó leány,smiley
visitor - március 15 2008 06:42:31
Nehéz idõszak ez, nem csak a gyermeknek, de a szükõknek is! Lányod a kamaszkor vége felé jár, s míg az utat kitágítja maga elõtt, szárnyait bontogatja, nincs idõ a szeretet kimutatására. De ha a végére ér, hidd el meghálálja minden féltõ szavad, szíved minden érte szóló dobbanását!
zsuzsu - március 15 2008 08:00:32
Szervusz sziszifusz!
Mikor olvasom a versedet, a saját gyermekeim jutnak eszembe.
Ez az a kor, amikor már õk maguk akarják megtapasztalni a világot, és saját elveiket érvényesíteni. Már nem akarják, hogy a kezüket fogjuk. Szókimondók, energikusak, de azért érzik a szeretetünket. Visitor nagyon jól foglalta össze ennek a kornak a jellemzõit. Én is így gondolom, de nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Szeretettel: zsuzsu
reitinger jolan - március 15 2008 08:40:09
Elnyúló kamaszkor, ismerõs. Ilyenkor mindig azzal vigasztalom vagy inkább saját magam kamaszkorát idézem, s akkor könnyebb elviselni.smiley
Üdv.J.
nagyeci - március 15 2008 10:15:57
A kamasz az örök lázadó,a visszabeszélõ,az öntörvényû,de lecsillapodik majd...
Ismerem az õ világukat,de most a szívem csücskei...
Soraidból a szereteted sugárzik!
kormi37 - március 15 2008 11:43:09
Nagyecivel egyetértek amit írt. Grat. Szeretettel.Kormismiley
marica - március 15 2008 12:36:37
Itt már nem jutok szóhozsmileysmiley
Kedvesziszifusz!
MInd két félnek nehéz ez az idõszak, de mindenki túlélismileysmiley
Szép a versedsmileysmiley Nakem az unokám 18 éves, van gondja velünk felnöttekkel,smileysmiley és viszont issmileysmiley
Pusza : marica
marica - március 15 2008 12:38:53
Jaaaajj! Legfõbb erény a türelemsmileysmileysmiley.
sziszifusz - március 15 2008 15:53:38
Minden kedves hozzászóló megnyugtatására!
Lányom az iparmûvészeti egyetem hallgatója, 23 éves már, és remekül kijövünk egymással. Szeretettel üdvözlök mindenkit, és köszönöm a törõdést!
MaricaMama , te miért tudsz mindentsmileysmiley?
gondola - március 15 2008 16:49:21
Kedves Sziszifusz!
Nos, akkor sikeresen "túlélted" gyermeked egyik legszebb korszakát. Egyetértek Maricával, szerintem is e lázadó korban a türelem és a szeretet a mi legjobb fegyverünk, hogy megvédhessük gyermekünk.
Versed tetszik, jól szemlélteted ezt az idõszakot! smiley
marica - március 15 2008 19:10:15
Jaj Drága sziszifusz!smileysmiley Dehogy is tudok mindent!
Csak sok mindentsmileysmiley
Én voltam a legidõsebb gyermek a családban 5 fiú,egy lánytesó. ugy 10 éves koromtõl szinte én neveltem öket. 17 éves voltam mikor az ucsu öcsém szöletett 4év mulva én is any lettemsmileysmiley Két fiam és 5 unokám van. Lehet e kérdés, hogy honnan a tapasztalatsmileysmiley.
A barátaink barátainak a barátai és azok gyermekei, mind velem beszélték meg a gondjaikat. JÓÓÓÓ! most kicsit túloztamsmileysmiley:
Pusza neked: marica mama
cookie001 - március 15 2008 23:37:59
Serdülõkor ide vagy oda...egy büszke apa írta ezt a verset!
smiley
szoszircsi - március 16 2008 20:05:51
[b]Drága Szisz...finom kis dohogás...de mérhetetlen szeretet sugárzik a versedbõl...így csak egy igazán édes-apa tud szeretni... [/b] szí.smileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes