Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 17:13:13
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 11
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Márciusi ifjak emlékére


Büszkén írom e sorokat,
Dicsérni készülök
Ezerkilencszáznegyven nyolcat.
Az akkor élõ írókat, költõket,
A velük tartó ifjakat, hõsöket
Kik bölcs szavakba font gondolattal
A Nemzeti Múzeum elõtt álltak mind azokkal,
Kik hangjukat hallatták a Nemzetét.
A Népért az igaz becsületért,
Kinek szájából õszinte tézis hangzott
Köztük nem voltak bitangok,
Csak szó gyújtotta a lelkeket,
Hogy tovább ne tûrjenek,
Hogy jobb a szabadság, mint a rabság,
Tizenkét pontban fogalmazták.
Õk voltak a márciusi ifjak,
Kiknek szavára a holtak is megmozdultak,
Az élõk harcba mentek a nemzetért.
Ma ünnepeljünk mid azért,
Hogy megmutatták,
Hogyan és miért
Érdemes ontani hõsi vért!
Én büszke vagyok százszorosan
Mert egy õsöm is köztük van
Kinek neve ott ragyog Fényeslitkén
A Nemzeti hõsök közt elsõként
Az emlékmû márvány falán
Albert Sámuel: kuzinja volt ükapám







Hát Õ érte, s minden hõs Magyarért,
Kik vérüket áldozták a szent ügyért,
Kik Trikolor zászlót lengettek,
rVILÁGSZABADSÁG!r1; -ot hirdettek
ÕK Szabadságot, Békét akartak.
Legyen a versem dicsérõ hang,
Az Ezernyolcszáznegyvennyolcasoknak!

Megjegyzés: A Képen: 1848.as emlékmû Fényeslikén látható. a másik oldalán csidzolt felületen a fényeslitkei hõsök neve olvasható.
Hozzászólások
Sancho - március 15 2008 19:49:04
marica!
Meghatódtam soraidon. És ha elõbb lett volna fenn, engedélyeddel, ma én is beszédet mondtam volna, verseltem volna versedet el, a mai, helyi ünnepségen.
Lehet, küldök fényképet is neked. Grt. smiley Sancho
kormi37 - március 15 2008 19:54:56
Nagyon szép. Gratulálok marica! Nem semmi ahogyan írsz. Szeretettel:Kormismiley
sziszifusz - március 15 2008 20:11:17
Drága Marica! Ma nagyon közel kerültél világnézetemhez.
Így kell Dícsérni a hõsök emlékét, ahogy te teszed.
Nem kirekesztõ, de mégis tud magyar lenni.
Volt a mai napon egy olyan förmedvény, aki magyar vérrõl, meg hazaárulásról fröcsögött, Írtam is alá, kár, hogy nem olvastad. sokan mellém álltak, és ez jól esett.
Marica mama! Az én nagyapám az elsõ világháborúban orosz harctéren esett el. Dombõváron volt ügyvéd, friss házas, kis babát hagyott itt, az apámat. Arany vitézségi érmet kapott. -meg egy dum-dum löveget a hasába. Még a pécsi napló is megemlékezett róla. Gyönyörû verseket írt. A nyomába nem jövök. 25 éves volt.
És zsidó! Meghalt a hazájáért az idegenvérû költõ.
Ugye mgérted felháborodásomat!
Nekem is vannak hazafias verseim, igaz énbennem már csak kevés zsidó vér van. biztos ezért.
Azt hiszem kéne neked írnom egy privátot, ha érdekel a történet nagyapámról. Tisztelettel csókolom a kezedet: sziszu
krisztina - március 16 2008 01:54:13
Drága Marikám!
Beleborsództam a versedbe!Gyönyörû volt, méltó megemlékezés!Bár mindenki így tette volna:Ölellek:Kriszti
szoszircsi - március 16 2008 12:56:42
[b]Drágaságom!!!...no ez az amihez én nem kívánok semmit sem hozzátenni...sem elvenni belõle...
...két napja kerülgetem ezt a verset...újraolvasom...de most úgy döntöttem inkább hallgatok és nem keverek hullámokat a téma körül...
inkább ölelést küldök Neked!!!! mélységes szeretettel [/b]szí.smileysmileysmiley
nagyeci - március 16 2008 16:05:01
Kár,hogy csak este került fel a versed!Megérdemelte volna/ezért senkit nem marasztalok el!/,hogy reggeltõl hozzáférjenek az olvasók.

Adózzunk a hõsök emlékének!/Nem az számít,hová születünk,hanem az,hogyan élünk!EMBEREK vagyunk-e!/
Sancho - március 16 2008 19:12:05
Milyen igaz, kedves!!4
marica - március 17 2008 07:59:11
Mindenkinek nagyon szépen köszönömsmileysmiley Nagyon nagy örömöt szereztetek a véleményeitekkelsmiley Nekem az is elég hogy Ti olvassátok, de hogy méltónak tartottátok szélesebb körû publikációra, ez igazán megtisztelõ elismerés. Köszönöm!!!
Szeretettel: marica mama
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes