Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 18:13:51
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Ma olvastam anyám lelkében


Ma olvastam anyám lelkében,
A szemével kérve kérte,
Könnyek mosták az orcáját,
Én olvastam szíve fájdalmát.

Álmokat ringató
Jéghideg koporsó,
Pompás selyem,
A bélése benn!

Álmokat ringató,
Jéghideg koporsó,
Fáradt testem benne,
Bárcsak megpihenne!

Ezt mondták a könnyek.
Melyek csak jönnek, jönnek,
Szüntelen fájdalom,
Halkszavak, - Nem bírom! -

Én tovább olvastam,
A könnyek írta sorban,
Az arcán piruló,
Szelíd, lágy mosolyban.

Lelkem könnyû szárnyán,
Testem hideg árnyán,
Lebegve szállna,
Örök megnyugvásra!

Sóhajok hídján át,
Halkan suhannák,
Ne zavarja semmi,
Az élõk nyugalmát.

Bárány felhõk felõl
Õrködnék csendesen
Láthatatlan karral,
Óvnálak, ne ess el.

Hintenék elébed,
Bársony rózsaszirmot,
Szeretet teljes,
Szelíd, lágy mosolyt.

Vigyáznám életed,
Boldogan odafenn,
Adnék nedût szádba,
Kezedbe kenyeret.

Lennék életednek, sugárzó fénye,
Ragyogó csillag, mely világít az éjbe.
Lennék szerelem, kegyelem,
Fájdalmadra gyógyír,
Odafenn lebegve, megbocsátó, jó hír.

Csak ne kéne tûrnöm némán
Az utazást sorsom kínján:
Agyongyötört szívem
Marcangoló búját.
Fülembe hallani,
Sorsom robogását,
Hátamon érezni,
Ostor csattogását,
Ahogy hajtja a kaszás,
Sorsom paripáját:
Mielõtt eléri nyugalmam hazáját.

Csak ne lenne ily hosszú,
Ennyire fárasztó,
Csillagok közt a tejút,
Melyen lelkem, révbe jut.

2005.12.18.

Hozzászólások
nagyeci - március 18 2008 09:35:55
"marica"!Nekem is van egy 93 éves Édesapám, nem is merek belegondolni, mi lesz, ha...pedig nagyon gyorsan közeleg,...de õk lesznek az õrangyalaink!Ezt olvasom a Te soraidból is.
szoszircsi - március 18 2008 09:36:17
[b]...most megint magtanítottál valamire...leborulok elõtted...és megtanulok megbocsájtani magamnak....ami a legnehezebb...szí.


ölellek [/b] szí.
sziszifusz - március 18 2008 09:54:25
Jajj Drága maricamama! Tegnap egy vers nagyon megrendített, ma meg a te versed késztet könnyekre. Nagyon megírtad.
Bocs most nem jutok szóhoz, talán délután.smiley
madi69 - március 18 2008 13:36:19
Drága, Drága Marica mama!
Olyan halkan olvastam, ahogy csak lehet, ahogy még hangnak lehet nevezni azt a keserû hörgést ami a torkomból kijött...!!!
De hiába! Meghallották hörgésem! Kérdezték is: valami baj van Ildikó? Nem, nem semmi, csak azt hiszem anyám szólt ....
Már csukva az irodám ajtaja! Egyedül vagyok a verseddel, az anyámmal és a hörgésemmel....
Ölel százszor : Madikasmiley
sziszifusz - március 18 2008 15:55:56
Drága Marica most visszajöttem, és megint könnyezve olvasom ezt a remek írásodat. Minden benne van, Anyukádon keresztül a te sorsodon át az elmúlás fájó ténye. De nem csak ezt látom versedben, hanem azt a nagy életbölcsességet, amelybõl minden fiatalabb korosztály muníciókat gyûjthetne! Kár, hogy kevesen tértek be ide eddig, mert nem mindennapi élményt nyújt megható mûved.
Tisztelettel, és óriási szeretettel:Sziszifusz
mullerildiko - március 18 2008 17:26:05
Kedves marica! Bár csak simíthatnám,
bár csak könnyithetném, bar csak öllelhetném, bár csak sóhajthatnám
bár csak ne érezném, fájdalmad, mely mind az enyém...ölel: Ildi
gondola - március 18 2008 18:49:46
Kedves Marica!
Ezt valóban csak halkan szabad olvasni. Édesapám már nincs velünk... hiányzik, így mély átéléssel olvasom soraid. Gyermek ettõl szebben nem is szólhatna. Köszönöm, hogy olvashattam.smiley
kormi37 - március 18 2008 19:04:08
Nem jutok szóhoz annyira szép lett a versed. Gratula. Szeretettel:Kormismileysmiley
kranczbela - március 18 2008 19:13:19
Kedves Marica!

Gratulálok a gyönyörû versedhez.
A mamád biztosan szívesen olvasná.

Szeretettel: Béla
krisztina - március 18 2008 23:03:14
Drága Marikám!
Olvastam, és csak olvastam újra, és újra a versed.Gyönyörû.
Istenem!Eszembe jutott a nagyismileyMennyire hiányzik.
Most nem is tudok mit írni:Ölellek
Kriszti
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 100% [1 szavazat]
Nagyon jó Nagyon jó 0% [Nincs értékelve]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes