Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 10:58:58
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 22
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Elmondhatatlan


Elmondhatatlan
(átirat)

Nem, nem lehet ezt az érzést szóval kimondani,
Inkább azt, hogy õrült vagyok, tán ezt kell mondani.
Ha szerelmes vagyok, nem alszom, nem eszem,
Egy más, elvarázsolt, rózsaszín csodavilágban létezem.
Megakarok halni, majd könnyûléptû széllel észrevétlen szárnyalok,
Olyan vagyok, mint egy õrült! Megszépülök, lefogyok.
Minden óhaját ugrásra készen lesem kedvesemnek,
Keményen ellentmondok minden észérvnek.

S közben azt suttogom aprócska fülébe, hogy szeretlek.
De ó jaj! Mi ez? Mi az a szó, hogy szeretlek?
Mi ez a szó ahhoz képest, amit élek?
Mi ez a szó ahhoz képest, amit sugároz a lélek?
Semmi! Nem kevés, de nagy nulla, egy nagy semmi!
Kár volt, sajnálom, nem kellett volna kimondani.
Már tudom, azt kellett volna mondanom,
Nincs sehol sem rajtad kívül világom.

Hogy õrült vagyok, de benned akarok élni,
S veled akarok sírni, nevetni, lélegezni! Csak veled, benned lenni.
Hogy fáj, ha nem látlak, félek Tõled, hiányzol, ha itt is vagy,
Sírok, nevetek, hevülök, az érzés lelkemre fagy.
Egy lélegzetre vagyok rezignált, behódoló, apró és hatalmas,
Rémült, boldog, kesergõs, vicces és persze szánalmas.
Egyszeriben, rögvest meg akarok halni,
Ám veled, veled örökké akarok élni!


Rád vágyik minden élõ, s félholt sejtem,
Téged kíván minden aprócska percem.
Hogy érted remeg minden esetlen szavam,
Ha kéred, ha nem, érted áldozom magam.
De hol jön ehhez a szó, hogy szeretlek?
Nem! Nem-nem, ettõl én jobban tisztellek!
Ami lélekben az egész, hatalmas világ, a nagy minden,
Az kimondva, egy rongyosra használt szó, semmibõl a semmiben
Hozzászólások
Crysty - május 15 2008 19:36:30
Most akkor kicsit ülök, és összeszedem magam. Annyira szép, és õszinte. Gratulálok.smiley
sziszifusz - május 15 2008 19:44:05
Tényleg! ha így végiggondolom, igazad lehet, De mégis valakinek ki kell mondani, ha nem is egy szóban, hanem egy ilyen tartalmas versben!smiley
loretta - május 15 2008 19:54:49
Gyönyörû. Néha kell,hogy bolond legyen az ember.;-)
Ariadne - május 15 2008 20:49:51
Igen Fater, ez az érzés valóban "Elmondhatatlan"!
Ám akinek versedben ilyen gyönyörûen leírtad,
Annak szava elakadhat...smileysmiley
Babian - május 16 2008 00:07:57
Kedves Fater! Olvastam gyönyörü soraid.Kifogyhatatlan vagy!Szeretettel Anikó
Torma Zsuzsanna - május 16 2008 12:16:25
smileysmileysmileyKedves Csak-fater!
Gyönyörû szerelmet verset (ódát) írtál a szerelemhez és a szerelmedhez!
Csak sóhajtásod mielõbb célba találna,
hogy szíved kesergése ne vigyen a halálba!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
marica - május 16 2008 18:06:05
Zoltááááán! Te mindig belelesel a szivebe, ellopod az érzést, és meírod helyettemsmileysmiley
De Jóóóóó! Mert neked bátrabb a tollad!smileysmileysmiley
Gyönyörû a vers nagyon köszönöm, hogy olvashattam.
Sz: maricasmileysmiley
csak-fater - május 16 2008 18:23:43
Köszönöm szépen a véleményeketsmiley
Berenike - május 17 2008 14:15:54
Hát igen,igen,mennyi minden rejlik egy szóban,egy kimondott vagy titkolt szóban melyhez ezernyi érzés köthetõ,és bárcsak ne lenne olyan elcsépelt és oly meggondolatlanul kimondható...akkor jobban megbecsülnénk értelmét...és érzõjét...smiley
Gyönyörûen kifejtetted a magát szót és az érzést!Gratula,Ronibaba smileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 0% [Nincs értékelve]
Nagyon jó Nagyon jó 100% [2 szavazat]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes